Blackout

Posledné dva dni som strávil na Kozej, pomáhal som s prípravou a balením objednaných kníh.  Do mesta som chodil na bicykli. Boli to chladné dni. S. hovorí, že tieto krátkodobé návraty mrazivého počasia sú dôsledkom narušeného polárneho vortexu, z ktorého potom  smerom na juh vystreľujú jazyky mrazivého vzduchu. Mesto nie je až také prázdne, ako sa zdalo z fotografií. Lenivé nedeľné popoludnie, asi tak nejako. Uvidíme, ako to bude vyzerať v nedeľu naozaj – od tohto týždňa budem mávať služby na Kozej od nedele do stredy.

Všetci sa už zmierujeme s tým, že súčasný stav bude trvať tak plus – mínus do začiatku leta. Vytvárame si nové rámce, pravidlá fungovania. V tomto mám asi šťastie, že robím, kde robím. Nie málo ľudí bolo vyvrhnutých mimo kolotoč a bude sa im ťažko vracať späť.

Dnes budem mať tri telefonáty, také tie moderné, cez zoom, teda ja s obrazom. S JM budeme rozmýšľať, čo by sme urobili spolu, s DS sa budeme pripravovať na piatkový rozhovor (hosťom bude JB, teším sa a mám trému zároveň) a potom poobede bude marketingová porada Artfora.

Poobedie. Opäť niečo nové. Premiér začal hovoriť vážne o  tom, čo doteraz len tak spomenul. O Blackoute. Na dva týždne by sa zatvorila celá krajina. Dúfam, že mu to vyhovoria. Znie to hrozivo, pretože on je niečoho takého asi naozaj schopný. Bez mihnutia oka začali zatvárať ľudí, čo sa vrátili domov do povinnej karantény v Gabčíkove a zaiste sú schopní aj tohto. Opäť sa to potvrdzuje, je to naozaj tak, toto tu je celkom fajn krajina na život, pokiaľ nepríde situácia, že sa ocitneš v závislosti od štátu. Ale snáď je to celé iba zahmlievanie, dym nad vodou, aby nebolo vidieť, že krížnik sa začal sťahovať na ústup, alebo čo.

To je presne problém s týmito  populistami,  že vždy vyťahujú nové a nové veci a nedoťahujú tie staré. Zostáva po nich iba chaos.