Kontrastné dni

Dni doma a dni v meste sa striedajú, ale nikde nie som sám, alebo len s L. Pustý ostrov v nedohľadne a Zoom dokáže byť intenzívnejší, ako stretnutie v kaviarni. Navštívil ma PK, naučil som ho tých päť vecí, ktoré viem o podcastoch. Chcel by s nimi začať. Mal by o čom hovoriť, o tom potom, tak snáď to rozbehne.

VS ma poučovala, že sa má hovoriť Pišťankove, nie Pišťanekove. Gramaticky má samozrejme pravdu, napriek tomu to pre mňa sú Pištanekove knihy, to meno potom viac znie, akoby to bol jeden z jeho hrdinov.

V nedeľu som prežil divné štyri hodiny, skrúcal sa v kŕčoch a nedokázal myslieť na nič iné, ako na bolesť. V pondelok som si zobral dovolenku a zahral som si svoju obľúbenú rolu ubrblaného dôchodcu. Odbehol som si kúpiť práčku na reťaze a tutti frutti bio odbúrateľnú čistiacu kvapalinu a ako ináč, v predajni v Krasňanoch bolo všetko podstatne drahšie, ako na internete. Reťaz som mal už úplne zaprasenú, dával som na ňu priveľa oleja. Prepral som ju zo tri krát  a potom ešte raz vo vode so saponátom a na záver, keď uschla, som ju naolejoval. Tak, ako sa to má, očko po očku. Napodiv mi od nedele už nič nebolo, z tej epizódy sa stala ťažko uveriteľná spomienka.