Rozčuľujúce správy a záhadný vrtuľník

Sledovať správy je zo dňa na deň viac iritujúce.

Podstata tohto štátu sa od volieb zatiaľ nezmenila. Hlavne sa nedostať v živote do situácie, že naň budete odkázaný. Formulár o ekonomickú podporu nedokáže na prvý krát vyplniť polovica žiadateľov. Tých, čo sa vrátia domov zo sveta, nechávajú dva týždne v plesnivom väzení. Tých, čo zatvoria v osadách, nechajú hladovať. Za pokrok považujeme už to, že premiér prestal blúzniť o blackoute. Je tu tesno. To je to, čo mi teraz najviac chýba, ten pocit, ktorý som mal, že nežijem iba tu, ale v celej Európe.

Dnes sme nahrávali rozhovor s DN. To bolo dobré. Je to veľký milovník kníh, má určite širšie srdce, ako je to moje. Ja sám s knihami často bojujem, znechutene ich odhadzujem na kôpku pri knižnici, kde čakajú na zaradenie a keď sú dobré, naozaj dobré, aj vtedy je to ťažké, ale zase z druhej strany. Malo by to byť tak, že keď píšem, nečítam beletriu. Musím si na to začať dávať pozor a čítať iba nevyhnutné veci.

Disciplína, disciplína, disciplína. To a nebáť sa.

Rozhovor sa natiahol a behať som tak bol až na obed. Na pravé poludnie. Bol som na hrádzi, keď nad kasárne vo Vajnoroch priletel vrtuľník. Zosadol, stratil sa za plotom, ale za chvíľu opäť vzlietol a odletel. Odfotil som ho a poslal L a chlapcom, hecujeme sa takto fotkami z behania. Nemal som okuliare, pomýlil som sa a poslal som to do skupinky, v ktorej som predtým s D a D pripravoval rozhovor. Čo si tí museli pomyslieť? Fotka vrtuľníka a pod ním nápis “kasárne”. Tajný agent v akcii. Bola by z toho dobrá poviedka. D aj D sa na tom dobre zasmiali, pravda, až keď som im to vysvetlil. Keby som mlčal, mohol som si okolo seba začať vytvárať auru agenta. Či už ruského, alebo ešte lepšie, izraelského. A úplne najlepšie, dvojitého.

Keď sme už pri tom sledovaní. Včera som na texte na tomto webe použil slovo McDonald. Čo myslíte, nabehli mi dnes na fejsbúku reklamy na túto firmu alebo nie? Dovážka až do domu.