Šeptuchy a čísla

1,139,204 ľudí nakazených, 60,874 ľudí zomrelo. Oboje plus mínus dvojnásobok toho, čo bolo týždeň dozadu, vtedy bol rast trojnásobný. Už nikto nečaká, že bude Pohoda a do škôl sa pôjde opäť najskôr v septembri, ak vôbec. Premiér chce na Veľkú noc totálny zákaz vychádzania.

Dnes som strihal rozhovor s JB. Prvý krát som to dával dokopy z troch nahratých stôp. Potom ešte, ako vždy, vloženie reklamy a hudba na začiatku a na konci. Snažil som sa dať toho čo najmenej von, čert ber dynamiku, či spád. Pomalé rozprávanie.

Čítal som Šeptuchy, dlho, hodinu, dve, potom som vstal a umyl hrnček od kávy, čo bol na stole ešte od poobedia. Bol som smädný a tak som si do umytého pohára nalial vodu, len som ju prepol na studenú a nechal odtiecť, chutila výborne, bola sladká a tak som si rovno dal ešte jeden pohár. Už je takmer sedem hodín, ale vonku je stále svetlo, na dome oproti cez ulicu sa odráža slnko z ktoréhosi okna. Trvalo to dlho, ale zapáčil sa mi ten kontrast, zapadnutý kút sveta, do ktorého prenikol Kaufland, Esmeralda a opatrovateľka z Londýna. A vulgárny jazyk dievčat a oproti nemu poézia ich priateľstva, krajiny, prírody, viery, mágie. Je to vlastne dievčenský román? Uvidíme. Akoby nebolo jedno, čomu veríte.

Išiel so do vane a aj tam som čítal, ale na dnes už stačilo, ani behať už nevládzem tak, ako kedysi. Možno sa mi  bude o Šeptuchách snívať, mohol by to byť dobrý sen.

Dnešok sa končí. Zostrihal som podcast, dorobil trávnik, čítal Šeptuchy a svet zvonku ku mne prenikal iba v útržkoch čísiel, koľko kníh sa dnes predalo na istore, aký bude dlh, koľko ľudí zomrelo.

Idem sa ešte napiť.