Škodoradosť a zlosť

Pozrel som si, čo sa v týchto dňoch predáva v Martinuse. Okrem Normálnych ľudí samé detské knihy, až na desiatom mieste Nora Mojsejová a hneď pod tým svieti ich reklama Vedeli ste že…? Martinus vám prináša tie najlepšie knižné príbehy už od roku 1990.

Ako rýchlo si človek zvykne. Je to naozaj pravda, ako sa hovorí, človek je tvor prispôsobivý, zo všetkých tvorov sa práve my dokážeme najlepšie adaptovať. Takmer som napísal najľahšie, ale to nie je pravda, nebýva to ľahké, tieto obdobia zmeny.

Nateraz všetko šliape ako má, uvidíme dokedy, kedy príde nová kríza. V piatok budeme natáčať ďalší rozhovor, tentokrát s KK. Teším sa na to. Treba si dať pozor, aby som neprestal byť sústredený.

Čítam Kožu a K. sa mi veľmi páči. Ale stále iba pár strán denne. Už by som sa mohol rozbehnúť, vrátiť do normálu, začať písať. Ale, čo to vlastne dnes znamená, vrátiť sa do normálu?

Tie správy o mužovi menom Kajetán Kičura – aké pekné meno a pritom akú temnú rolu v tomto príbehu zohral. V čase, keď bolo jasné, aké je to všetko zlé, vraj nakupoval ako šéf štátnych rezerv rúška a testy nielen predražene, ale aj nezmyselne. Vzbudzuje to veľký hnev a chuť trestať, až atavistickú. V stredoveku by už bol napichnutý na kôl, v našej dobe bude mať dúfajme šancu na spravodlivé vyšetrenie.

Začína sa hovoriť o tom, že ak to aj v Európe ustojíme, ako tak, v Štátoch to bude veľmi zlé.