Úspechy a neúspechy

Spomenul som si. V noci som si spomenul na tie otázky, ktoré so ešte chcel dostať do rozhovoru s PB. Zobudil som sa, zapísal si a ráno našiel v zápisníku. Už som to dal dokopy a poslal D., ten to doplnil. Teraz už len nájsť termín, kedy by sme to urobili. Vychádza to na víkend, aj sa mi chce, aj sa mi nechce, ale asi by to bolo tak najlepšie.

Má sa pokaziť počasie a tým sa stratí to najpríjemnejšie, čo táto karanténa priniesla – prechádzky so psami plné slnka. Je to akoby som bol na slnečné batérie, keď je zamračené, hneď mám horšiu náladu a zdá sa mi, že fungujem na pol plynu. Meteosenzitívny, to je to slovo, čo to popisuje.

Odložili dane a splácanie poistiek, chcú posunúť aj splácanie úverov. Všetko to bude treba doplatiť, je to vlastne akoby sme dostali bezúročný úver. Stále nič v porovnaní s tým, čo sa deje vo svete. V Štátoch schválili, že domácnostiam vyplatia 500 miliárd USD, to je tuším okolo 1,500 na hlavu.

Objavili sa súkromné firmy, ktoré chceli robiť testovanie na koronu pre samoplátcov (ponúkali to za 35 EUR) a štát im to nedovolil. Nechápal som prečo. Potom ma napadlo, že Smer zámerne brzdí testovanie, aby to vyzeralo tak, ako on dobre zvládal koronu a keď príde nová vláda, už o dva dni, no veď len pozrite, ako sa to rozbehlo.

V Artfore sme mali opäť dramatickú, ale plodnú poradu. Večer prvé vysielanie živej online besedy, dopadlo to dobre. Konečne, po toľkých dňoch práce, prvá vydarená vec. Na druhej strane, chceli sme poslať nejaké knihy ľuďom zadržaným v karanténe v Gabčíkove – je to tam ako vo väzení – ale odmietli nás, vraj by si ľudia tie knihy vymieňali a to by nerobilo dobre. Nechcel by som tam skončiť.