Voľby a Rozhlas

Už aby boli voľby. Billboardy okolo cesty sú ovešané hlavami politikov. Danka, Kollára a Harabína akoby fotil ten istý fotograf. Predstavil som si, ako sa tam stretli.
“Poď, Števko, teraz ty, dnes mám čas, nikam sa neponáhľam.”
“Nie, nie, Boris, bol si tu predo mnou, tak poď, teraz ty.”
“Chlapci, keď sa nedostanem do parlamentu, budem si musieť platiť sociálnu a zdravotnú tak, ako doteraz?
“Keď pôjdeš na podporu, tak nie. Pozrite sa von, aká mizerná zima tohto roku, ani snehu napadlo. Bude suchá záhrada, polievať bude treba už na jar. To budú zase účty za vodu.”
“Veru veru. Očuj, ale nemusel si včera v tej televízii tak do mňa.”
“Ale no, veď vieš, ako to chodí. Kolieska treba naolejovať, aby sa dobre krútili.”
“Bože, ešte že hovoríš, musím povedať šoférovi, nech sa potom zastavíme v obchode, žena mi kázala kúpiť olej, vlastne olej a plienky. Keby som zabudol, tá by mi dala.”

Odkedy musím cestou do práce prestupovať, jazdím každý deň okolo budovy Rozhlasu. Vždy ma poteší, keď ju vidím. Bude aj v tretej knihe, v jednej vete, vlastne v dvoch. Keby som mal nekonečne veľa času, tak by so napísal sci-fi, v ktorom by nás obsadili mimozemšťania a v obrátenej pyramíde by si urobili základňu. Bolo by to trochu divné, anektovali by iba Bratislavu a zvyšok Slovenska, Európy, či Zeme by im bol ukradnutý. Nikto by nevedel prečo, prečo práve Bratislava, prečo práve budova Rozhlasu. Ukázalo by sa, že v podzemí budovy je zabudovaný portál do paralelného sveta, v ktorom víťazí dobro nad zlom a v ktorom sú všetci ľudia, čo ľudia, všetky bytosti sú šťastné, nie v tom infantilnom zmysle, ale šťastné z toho, že žijú naplnené životy a že mimozemšťania vlastne nie sú mimozemšťania, ale vyslanci z toho paralelného sveta, ktorí majú za úlohu zabezpečiť, aby tam ku nim neprenikol nikto z nás. Hlavný hrdina by zistil, že mal jednoducho smolu, že sa nenarodil do správneho sveta a upäl by sa na snahu dostať sa do toho druhého, tam, kde by konečne mohol byť naozaj sám sebou.