Zvykanie

Ráno opäť nahrávanie s DM a JM. Ako to už býva, lepšie, ako prvý krát. Keď sme dnes hovorili o tom, ako si (ne)pamätáme, jedna vec tam, popri mojej zábudlivosti, opäť vyskočila. Vesmíru dnes (z pohľadu vedy) asi naozaj rozumieme lepšie, ako človeku.

Išiel som potom behať, vlastne už skoro na obed, na pravé poludnie, keď mi vletela osa do oka. Zamotala sa medzi rúško a šilt čiapky a vyplašená ma poštípala. Našťastie do nosa, nie do oka. Toľko k téme, aké je športovanie zdravé.

Na Kozej toho bolo opäť veľa a tak som dva dni nič nenapísal, ale ak sa všetko podarí, ako plánujem, budem mať úplne voľný víkend a snáď sa potom veci pohnú dopredu.

DM mi odporučil Barthesovu Mytológiu, tak som si ju zobral domov. Vyzerá to byť prekvapujúco vtipné písanie a tak to snáď bude po dlhej dobe prvá filozofická kniha, ktorú predčítam. Ak parafrázujem JM, zmysel je tam, kde sa rozhodneme ho hľadať. Prvá kapitola je venovaná wrestlingu. Není pravdou, že wrestling je sadistickou podívanou, jde  jen o podívanou srosumitelnou.

Nastalo obdobie dočasného prímeria – korona, politika, peniaze, nič z toho ma už nerozptyľuje. Ak človek v niečom vyniká, tak je to v schopnosti zvyknúť si. Poobede marketingový zoom. Opäť takmer dve hodiny; aj na to si už zvykám.